You are currently viewing Czym się kierować przy wyborze bluzy damskiej?

Czym się kierować przy wyborze bluzy damskiej?

Bluza w modzie jest na tyle ważnym elementem, że w sieciowych miejscach o odzieżowych trendach można znaleźć nawet opisy jej historii. Kiedyś były wyłącznie odzieżą sportową, przy czym ich zakładanie w latach 60. przez osoby niezwiązane ze sportem były oznaką modowego przełomu. Z czasem ewoluowały, a dziś możemy znaleźć bluzę praktycznie na każdą okazję – może poza ślubem, choć to również jest do przedyskutowania. Porozmawiamy o bluzie?

Bluza niesportowa, ale też nie okrycie wierzchnie i ubranie domowe

Klasyfikacji bluz może być mnóstwo, dlatego też zacznijmy od ustalenia naszego własnego podziału wraz z krótką charakterystyką:

  • bluzy sportowe – nazwa dosłowna, uprawiamy w nich sport lub są w sportowym stylu,
  • bluzy jako okrycie wierzchnie – zakładamy je na inną odzież jak kurtkę przed wyjściem, gdy jest chłodno,
  • bluzy jako ubrania domowe – mają być wygodne i na tym nam głównie zależy,
  • bluzy wyjściowe – nosimy je jak swetry w połączeniu z dobranym dołem lub jak sukienki.

Jeśli ostatni punkt brzmi dla Ciebie kusząco, podpowiemy, jaką bluzę wyjściową możesz kupić dla siebie lub w prezencie dla innej kobiety.

Bluza noszona jak sweter lub sukienka

Bluza noszona jak sweter może pasować do różnych dołów, przy czym mamy też bluzę-tunikę wykończoną tiulem, która najlepiej pasuje do konkretów: długich legginsów lub krótkich getrów. Ta konkretna bluza damska paparazzi fashion jest długa, ale nie nosimy jej bez dołu. Bluzy w innych fasonach, jak nasza bluza z długim łańcuchem, są krótsze i można je wpuszczać w spodnie, spodenki, czy nawet spódnice. Jeszcze inny rodzaj bluzy to bluza-sukienka, którą zakładamy samą. Nie potrzebujemy do niej niczego poza bielizną i butami.

Fasonów bluz jest dziś na tyle dużo, że znajdziemy wśród nich coś na każdą okazję. Na wyjście do pracy, na spotkanie ze znajomymi na mieście, na imprezę zorganizowaną na konkretną okazję lub po prostu dla rozrywki. Bluza z kapturem może być świetną odzieżą na letnie dni i na te zimowe, chłodniejsze.