You are currently viewing Jaka sukienka sprawdzi się na co dzień?

Jaka sukienka sprawdzi się na co dzień?

Choć spodnie kobiece potrafią podkreślić piękno kobiecej figury to sukienki uznawane są za atrybut prawdziwej kobiety. Odpowiednio dobrany krój, długość, materiał i kolor potrafią dodać kobiecie wiary we własne możliwości, zaakcentować atuty sylwetki i jednocześnie ukryć to, co chcielibyśmy zatuszować. Jakie sukienki nosić na co dzień, a jakie do pracy?

Jaki krój sprawdzi się do codziennych stylizacji?

Sukienki noszone na co dzień powinny być przede wszystkim wygodne, zapewniać komfort w każdej sytuacji, w której znaleźć się może kobieta w ciągu całego dnia. Ważna jest nie tylko długość, ale też dopasowanie do sylwetki — nie mogą być one zbyt formalne, sztywne, powodujące, że wykonywanie w nich codziennych obowiązków domowych jest co najmniej niewygodne. Powinny być one wykonane z naturalnych materiałów, przewiewnych i maksymalnie naturalnych, które zapewnią świeżość i dobre samopoczucie przez wiele godzin.

Odpadają więc sukienki długie — optymalna jej długość to sukienka do kolan, która zapewni wygodę siadania, bez ryzyka odsłonięcia zbyt dużej ilości ciała. Istnieje wyjątek od tej zasady. Jeśli bowiem danego dnia mamy spokojny relaksacyjny dzień, bez nadmiernego poruszania się długa sukienka może pomóc w budowaniu własnej wartości, poczuć się w pełni kobieco, zwłaszcza gdy wstało się w nie najlepszej formie psychicznej, co może przytrafić się każdemu.

Jaki materiał wybrać na sukienkę na co dzień?

Warto mieć w szafie sukienki z materiałów odprowadzających ciepło z powierzchni ciała, pozwalając skórze oddychać. Materiał powinien być odporny na zagniecenia, by był łatwy w codziennej pielęgnacji. Świetnie w tej roli sprawdzi się atłas, jedwab, bawełna, len. Sukienka winna być dopasowana do figury, miękka i przede wszystkim wygodna w kolorach pastelowych, czy też w delikatne wzory. Jeśli zależy nam na modelach uniwersalnych na każdą okazję dobrze jest wybierać kolory: czarny, biały, szary oraz granatowy — do których łatwo dobrać dodatki.