You are currently viewing Czym jest styl casualowy?

Czym jest styl casualowy?

Pod pojęciem stylu casualowego kryje się wiele różnorodnych stylizacji. Są to ubrania codzienne, swobodne i nieformalne, a jednak świetnie sprawdzające się w różnych sytuacjach. Jak rozpoznać styl casualowy?

Cechy charakterystyczne stylu casual

Słowo “casual” pochodzi z języka angielskiego i oznacza “zwykły”. Taki właśnie jest styl casualowy. Codzienny, nieformalny, swobodny. To wszelkie ubrania, które nadają się do założenia w wielu sytuacjach. Nie są one ani zbyt eleganckie, ani zbyt niechlujne. Do stylu casual pasują np. koszula damska luźna, wygodne jeansy i buty na niewysokim obcasie. Dobrym wyborem okaże się także skórzana kurtka, gładki t-shirt i spodnie z eco skóry. Do stworzenia casualowej stylizacji nada się również lekka sukienka o swobodnym kroju i płaskie botki. Warto stawiać na neutralne kolory

i delikatne wzory oraz uniwersalne dodatki. Należy przy tym pamiętać, że styl casual nie ma jasno określonych ram, dzięki czemu pozwala na swobodne wyrażanie siebie poprzez ubrania.

Kiedy najlepiej sprawdza się styl casualowy?

Styl casual jest niezwykle ceniony głównie ze względu na swoją uniwersalność. Świetnie sprawdzi się w pracy, na zakupach, na wyjeździe czy nawet na randce w kinie. To sposób ubierania się, który pasuje do większości codziennych sytuacji. Styl casualowy nie przyciąga nadmiernej uwagi, jednak w żadnym przypadku nie jest też nudny. Polega na połączeniu eleganckich i sportowych elementów stroju. Niemal każdy może dostosować go do własnych potrzeb i preferencji. Co więcej, styl casualowy jest ponad czasowy i nigdy nie wychodzi z mody. Opiera się on na ubraniach, które pasują do wielu stylizacji. Luźna damska koszula, gładki t-shirt, sportowa marynarka czy spodnie rurki, to elementy garderoby pozwalające na różne połączenia modowe.