You are currently viewing Jak dobrać spodnie do figury?

Jak dobrać spodnie do figury?

Przy wyborze kroju spodni warto zwrócić uwagę na to, by podkreślały atuty naszej sylwetki i jednocześnie maskowały niedoskonałości figury. Kobiece sylwetki możemy podzielić na kilka lub nawet kilkanaście typów, przy czym niezależnie od podziału przy wyborze spodni obowiązują pewne podstawowe zasady, które są klasykiem, jeśli chcemy osiągnąć standardowy efekt. Zaznaczamy przy tym, że nie zawsze właśnie taki efekt nas interesuje.

Podstawowe zasady przy wyborze spodni, by osiągnąć standardowy efekt

Załóżmy sobie, że kobiece sylwetki dzielimy na następujące: sylwetka chłopięca, typu jabłko, gruszka i klepsydra. Pierwszą charakteryzują wąskie ramiona i biodra oraz brak wcięcia w talii. Wybierając spodnie, szukamy fasonu, który zaakcentuje optycznie biodra i talię. To głównie spodnie z dużymi kieszeniami na pośladkach i z wysokim stanem. Sylwetka typu jabłko to szerokie ramiona i biodra, często też obszerny brzuch, za to szczupłe nogi. Równowagi nadadzą spodnie z nieco szerszą nogawką, ale nie biodrówki. Sylwetka typu jabłko to wąskie ramiona i szerokie biodra oraz pośladki i masywniejsze nogi. Tu sprawdzą się np. cygaretki. Kobieta o sylwetce klepsydry będzie wyglądać klasycznie w spodniach o każdym fasonie – od rurek po dzwony.

Wybór spodni, które mają wyraźnie podkreślić ciało od pasa w dół

Nie zawsze chcemy maskować szczupłe lub masywne nogi, czy ukrywać obfitość bioder i pośladków. Obcisłe spodnie też są OK, to nie klasyka z dawnych lat, to dzisiejsza moda. Doskonały przykład to spodnie damskie eko skóra, które mogą wyglądać dobrze zarówno na kobiecie szczupłej, jak i krąglejszej. Na tej pierwszej na przykład z obcisłym topem kończącym się powyżej pępka, a na drugiej luźniejszą bluzką odkrywającą ramiona, za to znacznie dłuższą, wetkniętą w pas spodni.