You are currently viewing Jak połączyć modę z wygodą?

Jak połączyć modę z wygodą?

Moda zmienia się zgodnie z porami roku, światowymi trendami, ale również i my wybieramy coraz to nowe rozwiązania, aby wyróżniać się na ulicy czy poczuć się wyjątkowo. Każdy z nas ma swoją własną definicję tego co jest modne i stylowe, ale z drugiej strony każdy z nas chce czuć się wygodnie w tym co zakładamy na co dzień, co pracy, czy na wielkie wyjścia.

Stylowe rozwiązania mogą być wygodne

Dobrej jakości ubrania to ważny element w naszej szafie, więc warto wykorzystać zmieniające się pory roku do jej odświeżenia. Przeglądając oferty sklepów z odzieżą, od razu można wskazać, jakie trendy są aktualnie popularne. Kupując nowe bluzki, sukienki czy spodnie chcemy, aby były eleganckie, ładnie wyglądały, ale żeby były też wygodne. Czy garsonka do pracy może taka być? Czy wybierając sukienkę na komunię, czy wesele lepiej zwrócić uwagę na to, aby dobrze wyglądała czy dobrze się nosiła?

Na szczęście można dziś połączyć obie te cechy. Szukając nowej odzieży, nie musimy wybierać tylko stylowego wyglądu, czy tylko wygody. A z drugiej strony wygoda to nie tylko luźne dresy i za duże bluzy. Jak połączyć modne rozwiązania z wygodą ich noszenia?

Moda i wygoda, na co zwrócić uwagę?

Wygoda to przede wszystkim dobry rozmiar odzieży. Nie warto wybierać luźniejszych bluzek czy spodni, gdyż będą tam samo niekorzystnie na nas wyglądać jak za małe spódnice czy swetry. Przylegające do ciała ubranie pozwala na swobodę ruchów, podkreślając jednocześnie to, co warte uwagi i chowając to, co chcemy ukryć przed spojrzeniami.

To również materiały dobrej jakości, zarówno pod względem noszenia, jak i pielęgnacji. Bawełniane T-shirty i topy o wiele lepiej sprawdzą się latem niż te z nieprzepuszczających powietrza materiałów. Rzeczy, które należy prać w pralni chemicznej, wymagają więcej zachodu, od tych, które można prać w zaciszu domowym bez obaw uszkodzenia delikatnej tkaniny. O wygodzie mówi też nasze samopoczucie. Jeśli wybieramy odzież, która odpowiada nam pod względem stylu i kroju, lepiej się w niej czujemy i nie krępuje ona naszych ruchów.