You are currently viewing Jaka marynarka na co dzień, a jaka do biura?

Jaka marynarka na co dzień, a jaka do biura?

Marynarka jest podstawą ubioru wielu kobiet. To doskonałe okrycie jest odpowiednie na każdą okazję, ale też można je nosić na co dzień. Powinno być idealnie dobrane do sytuacji. W biurze potrzebujemy oficjalnego stroju, bo mamy do czynienia z kontrahentami. Podpowiadamy, jak wybrać marynarkę, żeby była odpowiednia do okazji.

Jak wybrać marynarkę damską?

Marynarka jest klasycznym ubraniem, odpowiednim na każdą okazję. Musimy ją dobrać do spodni lub spódnicy, żeby wyglądać elegancko, jeśli wybieramy się do pracy lub na oficjalną uroczystość. Ważny jest przede wszystkim krój i materiał. Na tym nie koniec, ponieważ musi idealnie zostać dopasowana do sylwetki. Kolejnym aspektem i to bardzo ważnym jest sam materiał, bo nie zawsze odpowiednia będzie wzorzysta tkanina. Barwa również odgrywa istotną rolę, bo biel i czerń to właściwe barwy na spotkania biznesowe, ale na co dzień, możemy pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji. Jeśli zajrzymy do butiku Stylówka, z pewnością dobierzemy idealną marynarkę, na formalną okazję i na codzienne wypady z przyjaciółmi.

Jaka marynarka na co dzień, a jaka do biura?

Marynarka powinna być dobrany do okoliczności. Jeśli poszukujemy do biura, gdzie mamy spotkania z poważnymi klientami lub pełnimy funkcję kierowniczą, musimy pomyśleć o stroju formalnym. Sprawdzi się plisowana marynarka, dopasowana do garniturowych spodni i eleganckiej spódnicy. Na co dzień odpowiedni będzie każdy luźny fason i w pepitkę. Możemy sobie pozwolić też na dodatki jak ozdobne cekiny i przeszycia. Ważne jest jednak, aby wybrać właściwy rozmiar, kolor i wzór. Z pewnością do biura musimy unikać barwnej garderoby, a już na pewno wzorzystej, bo zrobimy złe wrażenie i będziemy czuły się nieswojo. Obowiązuje oficjalny, skromny strój i tego się trzymajmy. Po pracy zakładamy taką, jaką lubimy i możemy prezentować się zjawiskowo. Zawsze warto mieć w szafie kilka marynarek, bo będziemy miały strój na każdą okoliczność.